5 Eesti parimat spordistaadionit ja spordihoonet

1. Kadrioru Staadion

Kadrioru Staadion on üks Eesti kõige pigema ajaloo ja traditsioonidega spordistaadione. Pealinnas asuv kergejõustiku esindusstaadion avati ametlikult 1926. aastal, ja alates selle avamisest on staadionil peetud läbi aastate erinevaid kergejõustiku võistlusi kui ka jalgpalli koondise mänge. Alates 2006. aastast on staadionil ka IAAF-i (Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu) sertifikaat, mis lubab siin viia läbi kõrgetasemelisi rahvusvahelisi võistlusi. Kadrioru staadion on loodud nii sportlaste kui treeninggruppide treeningtingimuste loomiseks kui ka ümbrusasuvate koolide spordipäevade pidamiseks. Samuti on võimalik kõigil, kes armastavad sporti ja Parimad liigad panustada ning soovivad seal treenida, järgides staadioni treeningukava.

2. Tehvandi spordikeskus

Murdmaasuusatamine on vaieldamatult eestlaste üks lemmiksporte ning üks parimaid keskusi suusatamise harjutamiseks on Tehvandil asuv Otepää suusastaadion. Staadioni on võimalik aastaringselt kasutada ning tegevusi jätkub kõigile nii talvel kui ka suvel. Talvel toimuvad sageli Otepää suusastaadionil rahvusvahelised suusavõistlused ning muuhulgas ka Tartu suusamaraton. Harrastajatel on võimalik suusatada ka lume puudusel tänu kuni 5km kunstlumest valgustatud treening-ja võistlusrajale nii klassika- kui vabatehnikas. Samuti asub Tehvandil kaks laskesuusatamise lasketiiru. Suvel pakub Tehvandi spordikeskus ja selle ümbrus võimalusi matkamiseks, rullsuusatamiseks, Disc-golfiks, kergejõustikuks, jalgpalli mängimiseks, jooksmiseks kui ka jalgrattamatkadeks. Kohapeal on võimalik nii varustuse rent kui ka majutus. Rohkem saab uurida Tehvandi spordikeskuse kodulehelt.

3. Nõmme Spordikeskus

Tallinnas asuv Nõmme Spordikeskus pakub lisaks ilusale ümbruskonnale ka mitmekülgseid sportimis- ja vabaaja veetmise võimalusi. Spordikeskuse ümbruses asub Glehni loss ja park ning allikaala, mis on huvitav ja ainulaadne maastikuline ala. Talveperioodil pakub Nõmme Spordikeskus kvaliteetseid suusaradasid mis on valgustatud ja regulaarselt hooldatud. Suusarajal on võimalik teha erinevas distantsis treeninguid, alates 1 km kuni 15 km pikkuste radadeni. Spordikeskuse rajad on ühendatud tunneli abil ka Harku parkmetsa radadega, mille kaudu on võimalik teha suusarada veelgi pikemaks ja huvitavamaks. Piisava pakasega on võimalik looduslikul parditiigil oleval liuväljal ka uisutada.

Suvel on samadel radadel võimalik tegeleda ratta-, jooksu-, kepikõnni-, ja muu harrastusspordiga. Samuti pakub spordikeskus ujumisvõimalusi kahes välibassenis. Kümblushuvilistel on võimalik kasutada kahte köetavad puidust tünnisauna. Samuti pakub keskus võimalust mängida rannavõrkpalli, tänavakorvpalli, ranna jalgpalli ja teisi pallimänge.

4. Võru Spordikeskus

Võru Spordikeskus on kaasaegne spordikompleks, kus asuvad kõrvuti spordihall ja staadion. Spordikeskuses on täismõõtmetes kergejõustikuhall, pallimängude hall, judosaal, jõusaal ning vajalikud abiruumid, riietus-ja duširuumid. Kokku mahub kergejõustikuhalli umbes 400 pealtvaatajat, kellel on võimalik kaasa elada nii vabariiklikele kui ka rahvusvahelistele võistlustele. Pealtvaatajate tribüünilt avaneb vaade pallimängudele ja staadionile, ning tribüüni kõrval on olemas ka kohvik. Võru Spordikeskuse täismõõtmelisele staadionile mahub kokku üle 1600 pealtvaataja.

5. Rakvere Spordikeskus

2004. aastal loodud Rakvere Spordikeskus muutus kiiresti kohalike sportlaste lemmik treeningkeskuseks. Rakvere spordihall on suuruselt teine spordihall Eestis, kus korraldatakse spordiürituste kõrval ka kontserte, tsirkusetendusi, näitusi, seminare jne. Lisaks traditsioonilistele sportimisvõimalustele on spordihallis ka 15-meetri kõrgune kaljuronimissein, lauatennise-ja aeroobikasaal, korv-ja võrkpalliväljakud ning judosaal. Vaba aja nautimiseks on võimalik külastajatel kasutada infrapunasauna, leilisauna ja kohvikuid.

Rakvere Spordikeskuses asuvad ka staadion ja kergejõustikuruum, kunstmuru staadion pallimänguplatsidega, tennisestaadion, Rahu hall, Palermo terviserajad lasketiiru ja suusaradadega ning erinevad teised spordiväljakud.
Eestis pole kindlasti puudust spordikeskustest ja erinevatest matka-ja suusaradadest. Eelnevalt mainitud viis spordikeskust on tuntuimad keskused nii treening- kui harrastussportlastele, kuid kindlasti jätkub spordikeskusi ja spordiradu üle Eesti. Rohkem informatsiooni vaba aja ja spordivõimaluste leidmiseks võib leida näiteks Puhka Eestis kodulehelt.