5 kõige populaarsemat turismiatraktsiooni maailmas

Kui plaanid reisi sihtkohta järgmiseks seikluseks, siis võib-olla oled uurimas kuhu minna. Kas soovid minna kohtadesse mis garanteerivad suure elamuse, sest on kõikide lemmikud või kas soovid kõige hinna eest vältida üle rahvastatud sihtkohti? Võttes arvesse kõik sihtpunktid maailmas, kuhu reisivad turistid kõige rohkem? Uuri lähemalt siit, kus on kirjas viis kõige populaarsemat sihtpunkti maailmas.

Ateena Akropol

Kreeka pealinnas asuv Akropol ja selle mälestusmärgid on pärandatud Kreeka antiikajast maailmale ning esindavad klassikalist vaimset ja tsivilisatsiooni sümbolit. Maailma suurim arhitektuuriline ja kunstiline kompleks ehitatu viienda sajandi teisel poolel pärast demokraatia rajamist, asetades Ateena juhtivasse positsiooni muistse maailma linnade seas. Esmakordselt Akropoli külastades on kõige loogilisem alguspunkt Parthenoni tempel, mida peetakse klassikalise arhitektuuri kõige mõjuvõimsamaks hooneks. Seega pole ka ime, et see vaatamisväärsus kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kindlasti soovitaksin kõndida Akropoli juures ka õhtuti kui hooned on valgustatud kuldse tulvvalgustusega.

Eiffeli torn Pariisis

Prantsusmaa pealinnas Pariisi südames asuv Eiffeli torn on läbi aastate saanud mitte ainult Pariisi vaid ka ülemaailmse turismi tõeliseks ikooniks. Torn ehitati aastal 1889 Pariisis toimunud maailmanäituse jaoks, ning see pidi tähistama 100 aasta möödumist Prantsusmaa revolutsioonist. Ühtlasi oli torni eesmärgiks näidata Prantsuse modernse tehnika võimu. Torn ehitati Gustave Eiffeli poolt ning kokku võttis selle ehitus aega kaks aastat, kaks kuud ja viis päeva. Torni ehitamiseks kasutati 7500 tonni rauda ja 2,5 miljonit neeti. Alates torni avamisest on nüüdseks külastanud seda üle 250 miljoni inimese ja sinna jõuab iga aasta umbes seitse miljonit turisti.

Hiina müür

Põhja-Hiinas asuva Hiina müüri ehitamist alustati juba 3. sajandil eKr ja see kestis kuni 17. sajandi alguseni. Müüri peamine eesmärk oli dünastiate kaitsmine võõrvõimude ründamise eest lähedal olevatest riikidest.

Õpetlikul, proovile paneva ja põneval matkal mööda Hiina müüri, saab lähemaid teadmisi nii müüri ajaloost, selle valmimisest kui ka seda ümbritsevatest piirkondadest. Sajandeid pärast selle ehitamist, on Hiina müür ikka veel üks suurimaid ja võimsamaid ehitisi, mille inimkäed ehitanud. Üle 21 000 km müüri on olnud paljudele nii kaitseks kui ka takistuseks. Tänapäeval on tegemist vaatamisväärsusega, mida tulevikus saavad imetleda ka kosmoseturistid, sest ka sealt on müür näha. Müür on 9-meetri kõrgune ning selle laius ulatub peaaegu kuue meetrini. Müür on varustatud selle peal asuva kõnniteega, millel kõnnib nüüdseks tuhandeid turiste iga päev.  

Giza püramiidid Egiptuses

Seitsme maailmaime seas esikohale seadis Herodotes Giza püramiidid Egiptuses Kairo linnas, ja praeguseks on see ainuke maailmaime mis on seni säilinud. Seega pole ka ime, et Giza püramiidid on maailmas teine kõige populaarsem turisti atraktsioon. Muljetavaldavad püramiidid pärinevad umbes  2551-2471 eKr aastatest. Kuulsaima püramiidi nimi Hufu. Peaaegu 150 meetri kõrgune püramiid oli peaaegu viistuhat aastat järjest kõige kõrgem ehitis maailmas. Giza püramiidid püstitati kasutades üle 2 miljoni kiviploki, ning arvatakse, et iga kiviplokk oli kaks ja pool tonni raske – kuigi nende raskus võis ülatude kuni 15 tonnini. Püramiidide ehitamisele aitas kaasa tõeline töölistevägi mis koosnes üle saja tuhande mehe ning ehitus võttis aega 20 aastat.

Niagara joad Põhja-Ameerikas

Niagara joad, mis on õigupoolest jugade ja kärestike süsteem, asuvad Niagara jõel Põhja-Ameerika ja Kanada vahel. Nimetuse “Niagara juga” alla mahub kolm juga, mida eraldavad saared. Tunnise bussisõidu kaugusel Torontost asuva jõe veesäng langeb järsult – suurima Hobuseraua ehk Kanada joa vesi langeb 53 meetrit ja väiksemad, Ameerika ja Pruudiloori juga langevad sõltuvalt veetasemest kuni 30 meetrit. Suurem juga on Kanada pool asuv Hobuseraua juga (Horseshoe Falls), mida nimetatakse tänu selle asukohale ka Kanada joaks. USA-poolne juga on eraldatud niinimetatud Kitsesaare poolt (Goat Island). Luna saar eraldab Ameerika joast omakorda pisikese Pruudiloori joa (Bridal Veil Falls).