Eesti külastatuimad muuseumid

Eesti ajalugu on väga värvikirev tänu erinevate kultuuride ja vallutamiste tõttu viikingite, katoliiklaste, sakslaste ja ka venelaste poolt. Tänaseks on Eestis väga palju muuseume, mis aitavad anda detailse ülevaate meie riigi rikkalikust ajaloost. Siinses artiklis nimetame me Eesti kõige külastatuimad muuseumid, et aidata sul valida oma järgmine külaskäik silmaringi avardamiseks ja uute faktide õppimiseks.

Lennusadam Tallinnas Kalamaja rajoonis

Lennusadam on üsna uus muuseum, mis avati 2012. aastal, ning muuseumi külaskäik on kindlasti väga vajalik kõikidele allveelaevade, lennukite, mereväe ja merelennukite huvilistele. Muuseumi peamine vaatamisväärsus on 1936. aasta allveelaev Lembit. Muuseum asub vanas lennusadamas, mis aitab lisaks väljapanekule tekitada tõelise mereväe baasi hõngu. Lennusadama aadress on Vesilennuki 6, 10415 Tallinn. Rohkem informatsiooni Lennusadama muuseumi kohta ja lahtioleku aegade kohta võib leida muuseumi kodulehelt.

Eesti Rahva Muuseum

Parim koht Eesti ajaloo õppimiseks on kindlasti hiljuti avatud Eesti Rahva Muuseum Tartus. Muuseum rajati esimest korda aastal 1909 Eesti kõige populaarsema kollektsionääri Jakob Hurda mälestuseks. 

Muuseumis on välja pandud kõik Jakob Hurda kollektsioonid ning samuti võib leida muuseumist kõik Eesti ajalooga seonduvad esemed – alates rahvariietest kuni vanade relvadeni. Lisaks püsinäitustele korraldab muuseum ka igal aastal erinäitusi ja väljasõite ning kooliõpilastele on olemas eraldi õppeprogramm. Samuti on muuseum varustatud moodsate digitaalsete seadetega, et teha näituse külastamine veelgi interaktiivsemaks.

Rohkem informatsiooni on võimalik leida Eesti Rahva Muuseumi kodulehelt.

Tartu Mänguasjamuuseum

Tartu vanalinnas asuv mänguasjamuuseum on tõeline pärl Eesti muuseumite seas. Nostalgia hõnguline muuseum on kindlasti põnev nii väiksematele külalistele kui ka nostalgiahimulistele täiskasvanutele. Lastevanematel on siin muuseumis võimalik meenutada oma enda lapsepõlve ja õppida, milline on olnud eesti laste lapsepõlv läbi aegade. Lastel on muuseumis võimalik ühineda interaktiivsete mängutubadega ja loomulikult mis kõige tähtsam – mängida vanade mänguasjadega. Mänguasjamuuseum asub Lutsu tänav 8, Tartus.

Rocca Al Mare Vabaõhumuuseum

Rocca Al Mare Vabaõhumuuseum asub Tallinna lähedal ilusas Rocca Al Mare piirkonnas mille ümber on ilus merevaade ja vanad puud. Muuseumis on kokku üle 75 vana ehitise, mis peegeldab Eesti külaelu 18. – 20.ndal sajandil. Samuti asub Vabaõhumuuseumis kirik, kool, ja paljud talumajad, et anda ülevaade lihtsa eestlase elustiilist mitu sajandit tagasi. Samuti korraldab Vabaõhumuuseum läbi aasta erinevaid üritusi, mis peegeldavad erinevaid Eesti rahva traditsioone, alates jaanipäevast kuni mardipäevani ja jõuludeni. Muuseumi esimest korda külastades tuleks kindlasti varuda mitu tundi, et saada tõeline kogemus ja sukelduda sajandite tagusesse külaellu. Rohkem informatsiooni on võimalik leida Rocca Al Mare Vabaõhumuuseumi kodulehelt.

Kumu Kunstimuuseum Tallinnas

Ilmselt riigi kõige suurem ja kõige moodsam kunstimuuseum asub Tallinnas Kumus, kus on võimalik näha eestlaste loodud kunstitöid 18. – 21. sajandi aegadest. Kultuurihuvilistele on Kumu kunstimuuseumi külaskäik kindlasti kohustuslik, sest Eesti Kunstimuuseumi peahoone on nii Eesti rahvusgalerii kui ka oluline moodsa kunsti keskus.

Keeruline hoone on juba iseenesest kunstitöö – muuseum avati aastal 2006 pärast peaaegu kümme aastat planeerimist ja konstruktsiooni, ning hoonet peetakse moodsa arhitektuuri meistriteoks. Hoone kurvid ja teravad nurgad on tehtud vasest ja lubjakivist, mis on ehitatud lubjakivi pangale.Kumu Kunstimuuseumi näitustel on võimalik vaadata nii klassikalisi Eesti kunstiteoseid kui ka moodsat abstraktset kunstitöösid tänapäeva kunstnikelt Eestist.

Samuti on Kumu Kunstimuuseum oluline keskus Eesti Kunstiakadeemia tudengitele, kes kasutavad muuseumi sageli oma uute tööde esitlemiseks ja näitustel osalemiseks.