Kõige ebatavalisemad festivalid üle kogu maailma

2000-ndad aastad märgivad festivalide taassünniaega. Muusikafestivalid nagu välismaine Coachella ja eestimaine Weekend on pea iga muusikasõbra nimekirjas ning ükski festivalikülastaja ei saa eitada, et külastus on inspireerib ja annab unustamatud mälestused kogu eluks.

Festivalid pole enam aga kaugeltki seotud muusikaga. Tegelikult toimub üle kogu maailma iga aasta täiesti pööraseid ja värvikaid festivale, mis on nii ajuvabalt meeletud, et sellise festivaliidee peale ei tuleks just paljud. Ometigi aga külastavad neid festivale miljonid inimesed üle kogu maailma!

Kui ihaldad oma elus midagi uut ja planeerid parasjagu oma puhkusereisi, vaata lähemalt neid alljärgnevaid pööraseid festivale.

1. Hispaania beebifestival

Kuigi võib arvata, et selle festivali jooksul kummardatakse armsate beebide ees, siis tegelikult on tegemist ühe ääretult omapärase festivaliga.

Üritus, mida tuntakse kohalike poolt El Colacho nime all, on sisuliselt ristimistseremoonia, mille käigus üritatakse puhastada eelmisel aastal sündinud lapsed patust. Kuraditeemalistes kostüümides mehed jooksevad ringi, hirmutavad rahvast ning seejärel hüppavad mehed üle beebide, kes on asetatud hoolikalt patjade peale keset tänavat.

Religioosne komme sai alguse juba 17. sajandil ning seni pole vigastusi tekkinud, kuid on selge, et beebide üle hüppamise festival pole just kõige tavapärasem üritus, millest osa saada.

2. Juustuveeretamine Inglismaal

See festival on muutunud tänapäeval lausa legendaarseks. Gloucestershire’s toimuvas festivalis veeretatakse suur juustukera teravast mäenõlvast alla. Mis muudab selle aga põnevaks, on fakt, et sekund pärast juusturatta veeremalöömist hakkavad inimesed seda taga ajama, rullutades end juusturattale sarnaselt mäest alla.

Kuna mäenõlv on ebaühtlane ja väga terav, on festival tuntud osalejate vigastuste poolest – iga aasta saavad paljud osalejad viga, mistõttu on juustuveeretamise festival enda ümber kogunud hulga vastuolu.

3. Varbasurumise meistrivõistlused Inglismaal

Britid on hakkama saanud veel mitme meeletu festivaliga, millest üks on 70-ndatel alguse saanud varbasurumise meistrivõistluste festival.

Sarnaselt käesurumisvõistlusele lähevad osalejad vastakuti ning üritavad vastase varba maha suruda. Võistluseid koguneb vaatama tohutu rahvamass, mistõttu on sellest omapärasest spordialast saanud kohalik suursündmus.

4. Kanamara Matsuri festival Jaapanis

Kanamara Matsuri festival on midagi täiesti utoopilist, mille temaatika võib paljusid inimesi koheselt eemale peletada. Nimelt, tegemist on viljakusfestivaliga, mille keskne element on fallos.

Festivalil võib leida selleteemalisi komme, köögivilju, kaunistusi ning loodud on isegi spetsiaalsed “pühamud”. Kuigi falloseteemaline pühamu võib kõlada veidralt, siis on keskne mõte siiski viljakus ja seda nii intiimsuhetes kui ka näiteks töövaldkonnas.

Kanamara Matsuri sai alguse juba 1969. aastal, tänaseks on kasvanud sellest mitte üksnes oluline turismiatraktsioon, vaid ka võimalus koguda raha HIV-uuringute jaoks.

5. Õhukitarri meistrivõistlused Soomes

Meie põhjanaabrid on hakkama saanud mitme veidra festivaliga, kuid neist kõige unikaalsem on õhukitarri festival. Festivalilaval esinevad osalejad ilma ühegi instrumendita, liigutades oma keha nii nagu nad mängiksid tegelikku kitarri.

Kuigi veidralt rokkivaid osalejaid on humoorikas näha, siis promob festival ülemaailmset rahu. Õhukitarri ideoloogia sõnul poleks maailmas enam halba, kui kõik inimesed mängiksid õhukitarri.

Need 5 veidrat festivali on vaid jäämäe tipp. Kui tahad oma puhkuse muuta eriti meeldejäävaks, tasub kindlasti mõelda mõnele omapärasele festivalile ning võtta külastus oma puhkuseplaani.