Suurimad muusikaüritused ja festivalid Tallinnas 2018. aastal

Tallinnas toimus eelmisel aastal väga paljusid erinevaid muusikaüritusi, alates suurematest kontsertitest kuni alternatiivsemate muusikafestivalideni. Pealinn on tuntud kvaliteetsete muusikaürituste poolest, mis toob huvilisi kokku mitte ainult Eesti eri linnadest vaid ka lähimatest naaberriikidest nagu näiteks Soomest, Rootsist ja Lätist. 2018. aasta oli eriti elamusterikas erinevate kontsertite ja festivalide valiku poolest ning ürituste seas oli kindlasti võimalik leida midagi igale maitsele.

Tallinn Music Week

Tallinna muusikaüritustest rääkides ei saa kuidagi mainimata jätta suurimat linnafestivali, Tallinn Music Week. Eelmisel aastal toimus üritus 2.-8. aprillini ning festival tõi kokku üle 250 põneva muusikabändi. Rahvusvahelistelt kuulsaks saanud festival on tuntud oma uute muusikute ja bändide esitlemise poolest ning lisaks kontserditele toimub festivali raames üle pealinna erinevaid teisi modernses stiilis kunsti- ja moeüritusi.

Jazzkaar 2018

Eelmise aasta esimene suurim muusikafestival oli Jazzkaar, mis võttis aset 20-29. Aprill. Jazzkaar pole mitte ainult Eesti suurim jazz festival, vaid suurim jazz üritus kogu Baltikumis. Jazzkaar võtab aset Tallinnas ning festival kestab igal aastal kokku kümme päeva aprilli keskpaigas. Kokku tõi eelmisel aastal Jazzkaar üle 3,000 rahvusvahelise muusiku ning festival hõlmas paljusid erinevaid jazzi stiile, esitledes nii traditsioonilist jazzi kui ka selle mõju teistel muusikažanritel.

Eelmisel aastal sai Jazzkaar 28. aastaseks ning tänu korralikult sisse rajatud üritusele, tõi festival kohale kuulsad jazz muusikud kes on tuntud üle maailma. Teiste seas oli võimalik kuulata muusikuid nagu näiteks Chick Corea, John Scofield, Bill Frisell, Gregory Porter, Pat Metheny ja palju palju muid.

Loomulikult oli lisaks rahvusvahelistele jazz muusikutele võimalik kuulata ka parimaid kodumaised jazz-muusikuid. Lisaks peaüritusele aprillis on nüüdseks kujunenud ka välja Jazzkaare alaüritus aasta lõpus, Jõulujazz mis toimus detsembris. Rohkem informatsiooni festivali programmi ja piletite kohta on võimalik leida Jazzkaare kodulehelt.

Õllesummer: 4 – 7 Juuli 2018

Juuli alguses tranformeerus Tallinna Lauluväljak suuremaks peoks, mis toob igal aastal kokku üle 60,000 külastaja ja rohkem kui sada muusikut nii Eestist kui ka välismaalt, kes esinevad kokku üle kümnel laval. Juba aastaid pakub festival meelelahutust ka peale muusika. Ürituse raames on ülesse seatud ka bendžihüppe võimalused täiskasvanutele ning erinevad atraktsioonid lastele, mis on ilmselt põhjus miks festival on eestlaste seas nii populaarne. 

Samuti ei jätnud eelmise aasta festival külmaks ka suurimaid toidugurmaane erinevate toidutaredega kus on võimalik maitsta kodumaiseid hõrgutisi ja alkohoolseid kui ka alkoholivabu karastusjooke.

Eelmise aasta peamised Õllesummeri tõmbenumbrid rahvusvahelistest bändidest olid Franz Ferdinand, Armin van Buuren, Pet Shop Boys ning samuti on kohal ka kodumaised tegijad nagu näiteks Smilers, Terminaator, Koit Toome ja paljud teised. Rohkem informatsiooni ürituse kohta on võimalik leida Õllesummeri kodulehelt.

Guns n’ Roses: Not in this lifetime kontsert tuur

16. Juulil oli Tallinna Lauluväljakul ilmselt paljude poolt kuulda metall-muusika kärtsu ja mürtsu, mida tõi kohale legendaarne rokkmuusika bänd Guns n’ Roses. Kuulus rokkbänd oli Eestis eelmisel aastal esimest korda ning meelistas kohale nii Eestist kui ka ümberkaudsetest riikidest seda sündmust ammu oodanud fännid. Kontserdil võis näha nii mõndagi karvalist ja sulelist. Neile, kes pole Guns n’ Roses bändiga kursis, võivad uurida rohkem bändi kohta nende ametlikult kodulehelt. Sageli on bändi nimi lühendatud GNR. Ansambel formuleeriti 1985. aastal Los Angelese linnas, Californias. Aastate jooksul on bändi kooslus muutunud nii mõnedki korrad nagu igale korralikult rokkbändile kombeks, ja praegu kuulub bändi lisaks legendaarsele esimehele Axl Rose-le ka Duff McKagan, Slash, Dizzy Reed, Richard Fortus, Frank Ferrer ja Melissa Reese.