Kui sulle meeldib reisimine mööda maailma ning tahad seda jagada oma kogemust ja nõuandeid ka teistega, siis reisiblogi pidamine võib olla tullatoov nii emotsionaalselt kui ka finantsiliselt. Kuid enne blogi alustamist tuleks teha veidi eeltööd, et selle ülal pidamine kuluks ilma viperdusteta. Ennekõige peaks blogimine olema nauditav nii selle autorile kui ja lugejale! Järgnevalt lisan viis peamist faktorit, mida silmas pidada enne blogi alustamist.
Vali blogi platvorm
Blogimine on kogunud üha rohkem populaarsust viimase kümne aasta jooksul, ning internetis on olemas lõputul hulgal tasuta platvorme blogimiseks. Platvormi valimisel peaks silmas pidama seda, kas su postitused kasutavad rohkem pilte ja videoid või postituste peamine sisu on edasi kantud tekstina ning pildid on pigem illustreerivad. Samuti peaks vaatama platvormi erinevaid iseärasusi nagu näiteks selle hind, kuidas seda üles seada ning kas platvormil on olemas tugimeeskond kes aitaks sind kui midagi peaks valesti minema. Üks kõige tuntuim platvorm on WordPress, mis on ära teeninud oma populaarsuse tänu tasuta teemadele, lihtsale kasutajakogemusele ning platvormilt on võimalik leida lõputu hulk erinevaid kujundusi. Lisaks WordPressile on populaarseimad platvormid ka Blogger ja Tumblr.
Blogi kujundamine
Blogi kujundus ja disain aitavad sinu blogil teiste seast välja paista. Selle kujundus peaks peegeldama eelkõige sinu enda iseloomu ja blogi teemat. Samas ei tohiks selle kujundus jätta blogi sisu varju – blogi kujundus peaks pigem lisama tooni ja kujundust selle sisule, mitte vastupidi. Samuti peaks blogi kujundus olema lihtne kasutada sinu blogi tulevastele külalistele – kellelegi ei meeldi keeruline navigatsioon mille kasutamine võtab aega. Selleks, et valida uus teemakujundus, külasta “appearance” lehte WordPressis või teistes platvormides, kust on võimalik valida tuhandete teemade seast.
Vali oma blogi nimi
Kui sul on valitud blogi platvorm ning selle kujundus, siis seejärel on aeg hakata mõtlema selle peale, kuidas oma blogi nimetada. Reisiblogi nimi peaks olema alati kirjeldav, et su tulevased lugejad leiaksid su blogi postitused võimalikult lihtsalt Googlest ülesse. Üks lihtsamaid viise on lisada oma nimi blogi pealkirja, näiteks Reisimine Mariga või Mari Reisid Ümber Maailma. Järgmisena tuleks kohe kinnitada domeeninimi, mis oleks sama kui bloginimi. Lihtne viis teha kindlaks, kas kellelgi teisel on sama blogi on vaadata domeeninimesid ning domeenilõppe, mis tavaliselt on .ee või .com, olenevalt mis keeles su blogipostitused on loodud.
Blogipostituste promomine internetis
Kui oled valmis oma blogi üles seadmisega, tuleks läbi mõelda, kuidas seda võimalikult paljudeni edasi jagada. Blogi postitusi on võimalik jagada nii sotsiaalmeedias kui ka teiste blogide kaudu. Reisiblogi autorid on kõik ühes kommuunis, ja üsna varsti kohtad sa nii mõndagi teist autorit kes on alati valmis aitama kaasa sinu blogile oma nõuannete ja jagamistega. Kokkuvõttes toob see kasu mõlemale, sest lugejad ja sotsiaalmeedia järgijad on alati huvitatud huvitavast uuest sisust. Kõige populaarseim viis on jagada oma blogi aadressi näiteks Instagrami bio’s ning Facebookis, ning jagada uut postitust alati ka oma sotsiaalmeedia võrgustikus.
Avalda oma esimene postitus!
Nüüd, kui sul on kõik välja mõeldud ja kodutöö tehtud, on aeg kirjutada oma esimene reisiblogi postitus. Esimene postitus võib olla nii sinu kõige hiljutisem reis, või lihtsalt sissejuhatus sinu blogisse kus on võimalik end tutvustada ja anda lugejatele ülevaade, millise blogiga on tegu.