Kuidas reisida mööda Eestit võimalikult soodsalt?

Eesti on täis ilusaid maastikke, ajaloolisi mälestuspaiku ja samuti müstilisi uinasmetsi. Kuigi paljud unistavad liivarannast ja päikeselisest puhkusest troopilises kliimas, siis ei tohiks alahinnata kodumaa võimalusi luksuslikuks ja lõõgastavaks puhkuseks. Samuti on Eesti sisene reisimine mitmeid kordi soodsam kui kaugemad sihtkohad ning nutikalt ette plaanides on võimalik reisida üle kodumaa ilma rahakotti laastamata. Kui mõtled parasjagu kodumaad mööda reisimisest siis järgnevalt anname mõned nipid kuidas seda võimalikult odavalt teha.

Ole nutikas majutuse broneerimisel

Suvi on tipp turismihooaeg üle Eesti ning paljud majutuskohad ja turismistalud reklaamivad kallimat öömaja valikut, et teenida võimalikult palju kasumit. Kui soovid suvel reisida, siis on soovitatav broneerida oma majutus võimalikult vara ette, et vältida üüratuid hinde. Selleks, et leida odavam majutus võib uurida alternatiivseid variante näiteks Airbnb-st, kus on võimalik kohalikelt nende kodu üürida hotelli asemel, või siis uurida sooduspakkumisi Chilli.ee-st.

Loodusesõprade jaoks on suvel mööda Eestit reisimine tõeline paradiis, sest nii metsas kui rannas telkimine pakub nii privaatsust, vaikset keskkonda kui ka väga odavat varianti ööbimiseks. RMK on pannud kokku kõikidele loodushuvilistele kodulehe Loodusega Koos, kust on võimalik otsida puhkealasid ja matkaradu üle Eesti. Samuti on sellelt kodulehelt võimalik leida kõik vajalik informatsioon lõkkeplatside, metsaonnide, matkaradade ja telkimispaikade kohta.

Kuigi talvel on telkimine ilmselt keerulisem, on võimalik leida palju sooduspakkumisi spaades ja kohalikes hotellides üle Eesti. See võimaldab puhata luksuslikus majutuses ning avastada Eesti linnu ilma suurema eelarveta.

Ning kui soovite ööbida tuttavas kohas ning meeldivas seltskonnas siis miks mitte uurida külastamis võimalusi oma enda lähedastelt ja sõpradelt kes elavad üle Eesti? Tänu sellele, et Eesti on üsna väike riik, on meil alati kellegi tuttav kusagil kes on rõõmus külaliste tuleku üle. See võimaldab külastada uusi kohti Eesti väikelinnades ja maakohtades kuhu muidu ei pruugi sattuda ning samuti veeta aega meeldivas seltskonnas.

Transpordivõimalused soodsalt Eestis ringi reisimiseks

Kui endal autot ei ole, siis ei tähenda see, et reisimine muutub tülikaks või kalliks. Viimastel aastatel on Eesti ühistransport palju edasi arenenud, mis tähendab, et nüüd on võimalik väga soodsalt nii bussi kui ka elektrirongiga Eesti erinevaid paiku külastada. Samuti on piisavalt ette planeerides võimalik leida sooduspakkumisi piletitele, mis aitab säästa rahakotti.

Samuti on võimalik rentida autosid otse omanikelt näiteks Autolevist, mis pakub autosid üle eesti inimeselt inimesele. Odav autorent tähendab veelgi mugavamat reisimist ilma kiirustamata ning mööda Eesti loodust autoga sõites on võimalik teha peatusi kusiganes süda ihaldab, et hingata sisse värsket õhku ja nautida imelisi vaateid.

Facebookis on alati ka grupid suuremate linnade vaheliste inimestega, kes otsivad ja pakuvad autokohti ühest linnast teise reisimiseks. Juhul kui alustad ise sõitmist või otsid võimalust kuhugi liikumiseks siis võib kindlasti otsida kohalikud grupid ning leida keegi kes liigub samal marsruudil.

Mida külastada ja kus?

Eestis on tuhandeid vaatamisväärsusi ja muuseume, ning olenevalt huvist leiab alati ka midagi taskukohast. Kõige odavam ja lihtsam on muidugi leida vaatamisväärsusi looduses, Eesti rabad on näiteks müstiline jalutuskäik nii suvel kui talvel; samuti jätkub ilusaid matkaradu nii suuremale matkahuvilisele kui ka niisama mõnusaks jalutuskäiguks. RMK on kaardistanud ära kõik suuremad ja väiksema matkarajad üle Eesti, ning RMK mobiiliäpi kaudu on võimalik ka kaarti jälgida, et vältida ära eksimist.

Kui pole kindel mida külastada ja kuidas aega veeta, siis kohalikud Turismiinfokeskused jagavad alati häid nõuandeid ja aitavad planeerida külaskäike vastavalt huvile ja eelarvele. Samuti oskavad nad soovitada häid kohalike giide kes aitavad tutvustada kohalikke vaatamisväärsusi ja rääkida ajaloost.