Kuidas korraldada vinge 1920-ndate stiilis kasiinoteemaline pidu

Nüüd, kus 2020-ndad aastad on ukse taga, on paras aeg mõelda möödunud sajandi 20-ndatele. Suure Gatsby stiilis glamuur, kasiinomöll, kabaree – sotsiaalsed ja kultuurilised trendid õitsesid nii nagu need polnud eales varem õitsenud.

Hiljuti oli mul au osaleda ühel eriskummalisel teemapeol, mille keskne teema oli 1920-ndate stiilis kasiinoöö. Peoga äratati ellu 20-ndate glamuur suurepäraselt. Sellest inspireeritult räägin selles postituses lähemalt, kuidas 20-ndate glamuuri oma peoga edasi anda nii, et tekib tunne nagu aeg oleks sada aastat tagasi läinud.

Kostüümid on kõige võti

Kogu peo korraldamine saab alguse külaliste nimekirjast ning kostüümidest. Üks õige teemapidu ei saa toimuda ilma kostüümideta, mistõttu on tähtis, et kõik külalised oleksid ajastule vastavalt riietatud.

Külalisi kutsudes palu kindlasti kõigil riietuda temaatiliselt – neiud võiksid kanda sulgi, pikki säravaid kleite, pärleid ja muud taolist, mehed aga peeneid ülikondi ja siidkindaid. 20-ndate kasiinod väärtustasid daamilikku ja härralikku välimust, mida on ka tänapäeval lihtne saavutada isegi ilma kostüümipoodi minemata.

Kindlasti on aga tähtis, et kõik külalised oleksid kostüümides – nii tekib täiuslik atmosfäär.

Vali õige asukoht

Kui sa soovid korraldada tõeliselt vinge 20-ndate stiilis kasiinopeo, on õige peosaal väga tähtis. Olgem ausad, kellegi korteris ei saa luua päris autentset tunnet isegi parimate dekoratsioonidega. Pidu, mida külastasin, korraldati samati eraldi asukohas, mis oli loodud just suurejooneliste pidude korraldamiseks ning pean tõdema, et see muutis kogu kogemust, kuna juba saali sisenedes oli tunne nagu aeg oleks tagasi läinud. Iga päev ju ei saa külastada peosaali!

Mis puudutab peosaali, siis eriti hea mõte on rentida saal mõnes vanaaegsem hoones, näiteks vanalinnas või rentida klubi, mis on pisut hämaram ja glamuursem.

Hangi professionaalsed mängud

Kõige kõrval ei tohi unustada ka peo keskset elementi – kasiinomänge. Sinu eesmärk peaks olema luua meeleolukas atmosfäär, kus külalised saavad juua kokteile, eputada oma peenetes riietes, proovida õnne kasiinomängudega ning tantsida 20-ndate muusika saatel.

Mitmed Eesti kasiinod pakuvad mänguteenust, millega antakse võimalus rentida mängulauad üheskoos professionaalsete krupjeedega. Pole midagi paremat autentse atmosfääri loomiseks, kui hankida peole ehtne pokkerilaud, ruletiratas ja blackjackidiiler. Selle jaoks võid lihtsalt ühendust võtta mõne Eesti kasiinoga – enamus neist pakuvad sellist varianti.

Telli live-muusika

Kui su eelarve vähegi võimaldab, hangi peole ehtne bänd, kes mängiks muusikat. Live-muusika oli 20-ndatel väga oluline, peaaegu ükski kasiinosaal ei saanud läbi ilma bändita.

Seetõttu on mõistlik palgata svingimuusikat mängima professionaalne ansambel, kes looks peol suurepärase meeleolu.

Dekoratsioonid, joogid ja söögid täiusliku lõppviimistlusena

Kostüümides külalised, spetsiaalne peosaal ja kasiinomängude lauad on juba üsna piisavad, et korraldada meeldejääv pidu, kuid mulje ei ole päris täiuslik ilma dekoratsioonide ning ajastule kohase joogi- ja söögipooliseta.

Mis puudutab dekoratsioone, siis mõtle kõigele säravale: riputa kõikjale sulgi, pärlivanikuid ning kasuta hõbedasi ja kuldseid lauanõusid ja dekoratsioone. 20-ndad olid säravad ja stiilsed aastad, mil kõik metalne ja särav oli au sees. Hea mõte on hankida mõned kunsttaimed, mida piserdada kullasäraga. Ära karda minna “üle võlli” – Gatsby-stiilis kasiinopidu on kõike muud kui tagasihoidlik!

Vali menüüsse väikesed glamuursed suupisted: kõik olgu ampsusuurune, mitte suurem. Täidetud munad ja seened, pähklid, oliivid, väikesed salatikorvikesed ja mereannid on head valikud. Sama trendi tasuks järgida magustoitude osas: küpsised ja makroonid sobivad 20-ndate temaatikasse imehästi. Joogipoolise osas võta välja šampanja ja lase sellel aina voolata!

Just nii saad korraldatud ühe eriti meeldejääva 20-ndate stiilis peo, mida meenutatakse veel aastaid.